FAQ - často kladené otázky

Kdy létáme?
Kolik času je třeba na akci počítat?
Kde přistaneme?
Jak vysoko poletíme?
Jak zpátky?
Co na sebe?
Věková hranice?
Je to bezpečné?


Kdy létáme?

Létáme od jara do podzimu, pátek až neděle, ráno okolo 6:00 - 9:00 nebo odpoledne okolo 17:00 - 19:00 (dle ročního období), kdy jsou nejlepší letové podmínky. Přesný čas Vašeho startu domluvíte s naší společností na uvedeném telefonním čísle. V případě špatného počasí (srážky, vítr nad 4 m/s) bude let uskutečněn v náhradním termínu dle Vašich požadavků.

Kolik času je třeba na akci počítat?

K době trvání samotného letu (30 min. - 1:00 hod.) je třeba připočítat ještě cca 2 hodiny na přípravu, sbalení a návrat na místo startu

Kde přistaneme?

Protože balóny létají po větru, je každý let jiný. Bezpečné místo přistání vybírá pilot v závěrečné fázy letu.

Jak vysoko poletíme?

Většinou - v závislosti na lokalitě - se létá ve výškách do 500 m.

Jak zpátky?

Naše doprovodné vozidlo Vás odveze zpět na místo startu, popř. na místo dle dohody.

Co na sebe?

Doporučujeme pevné boty bez podpadků a sportovní oblečení. V koši balónu je teplota přibližně stejná jako na zemi. Pouze vyšší osoby mohou na hlavě pociťovat teplo šířící se od hořáku.

Věková hranice?

Děti mohou létat od 6ti let v doprovodu rodičů. Cena pro 6-12-tileté děti je poloviční.

Je to bezpečné?

Vzduchoplavba horkovzdušnými balóny patří mezi nejbezpečnější způsoby létání vůbec. Naše balóny jsou vyrobeny ze speciální nehořlavé tkaniny s vysokou pevností a odolností a jsou podrobovány pravidelným přísným zkouškám. Konstrukce balónů pak umožňuje dokonalou bezpečnost i při nouzové situaci, kdy případné klesání není větší než rychlost klesání padáku.